CYP - Territory Of Fear

10. března 2006 v 15:33 | Michal Jakubínský |  Hudba
Jméno Lukáš Novotný, vystupující pod pseudonymem CYP, má v této zemi skupina zasvěcenců spojeno s produkcí techna o němž se dá bez nadsázky psát v superlativech - alespoň zde konkrétně toto určitě platí. Proto si myslím, že stojí za to jej přiblížit dalším.
Část veřejnosti má techno akce spojeny s nepříliš reprezentativním Czechtekem, dělajícím podle mne elektronické taneční scéně v současnosti špatnou vizitku. Pominu skutečnost, že se na něm techno vyskytuje minimálně (dominuje mu tzv. tekkno - proto Czechtek) a budu se zpátky věnovat albu. Dopředu zdůrazňuji - nic pro slabší povahy!!! Charakteristickým rysem jsou na kost oholené rytmy, spojující v sobě dravost i nespoutanost zároveň. Chvíli ničící, chvíli hladící. Čistá elektronika jejíž potenciál je autorem využit na maximum možností. Kdo čeká monotónnost, bude v řadě situací čekat zbytečně. Pro necvičené ucho můžou být první okamžiky těžké, ale pokud si zvyknete a dokážete hledat nové přístupy, nevylučuji z vaší strany překvapení příjemného rázu. Snad nejdůležitějším předpokladem je nemít předsudky. Jinak jsou moje řádky ztraceným časem.
Territory Of Fear považuji za prozatimní vrchol Lukášova snažení. Dokázal na něm nejen vytvořit zajímavé věci povyšující techno na umění, ale také je mezi sebou vzájemně poskládat do smysluplně ladícího celku. Což bývá neméně obtížné. Je proto škoda, že se zatím u nás nenašel nikdo ochotný vydat jeho hudební materiál a tak se musel obrátit do zahraničí na vydavatelství Inceptive. Dodatečně jsem se dozvěděl, že mu v polovině loňského roku vydali podstatnou část demo alba na vinylové desce. Jestli máte zájem, zkuste se podívat na www.cyp-project.net, kde se dozvíte více.
Seznam skladeb:
 1. Explain Away
 2. Obscurity
 3. Hated
 4. Away From Here
 5. Arranging
 6. Mind Of Agony
 7. Epidemic
 8. Respect Death
 9. Home Leaves
 10. Cry
 11. Territory Of Fear
 12. Respect Nothing
Rok vydání:
 • 2004
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama