DJ KUBIL - Untenable

13. března 2006 v 22:02 | Michal Jakubínský |  Hudba
foto
Protože chci své stránce zviditelnit i méně známé tváře pohybující se na hudební scéně (bez rozdílu stylu v jakém tvoří), rozhodl jsem se jim věnovat několik dalších recenzí. Mou oblíbenou oblastí je klubová taneční elektronika, ale věřím že se časem dostanu i k jiným. Vnímám svou snahu jako nelehkou, protože málokdo z mocných dnes programově vyvíjí snahu o prosazení nových tváří, přinášejících něco alespoň trochu odlišného od ostatních.
Řadím mezi ně i moravského DJ Kubila alias Jakuba Kučeru, jehož oblíbeným žánrem je techno. Začínal s hraním už v roce 1997 a v průběhu času se vypracoval na současnou úroveň o níž mohu s klidem napsat, že je nadprůměrná. V jeho případě má techno nádech promíchání s jinými kulturami u nichž jsou základem rytmické vášně - zde konkrétně hlavně Latinská Amerika. Nejedná se o žádnou bezmyšlenkovitou plechařinu, kterí občas také bývá ke slyšení na různých párties. Nechci nijak zatracovat, avšak problém vidím v takových případech hlavně na straně DJe, neumějícího obsah patřičně podat.
foto
Když se vrátím k Jakubovi, pak jemu se podařil opak. Mix Untenable začíná pěkně svižně, což není samoúčelné. Naopak vás postupem času dostává k soustředěnému vnímání toho co bude následovat, takže byste po chvíli neměli mít potíže chtít se zavlnit na parketu nebo se přistihnout, jak si poklepáváte do taktu různými částmi těla. Zmíněné latino vlivy působí i zlidšťujícícm dojmem pro ty, jimý by se mohl zdát proud muziky obtížně přijímatelný.
Myslím, že Kubilův mix představuje v rámci techna jeho lepší část jak vybranými věcmi, tak způsobem jejich propojení. Zní to jako samozřejmost, ale z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že tomu tak vždy nebývá. Proto si vážím vyjímek. Nemusíte mít pocit ochuzení a na www.djkubil.com si můžete mix poslechnout a udělat vlastní názor. Podotýkám, že se jedná o demo.
Seznam skladeb:
 1. Renato Cohen - Nova
 2. Madox - Starter (Rino Cerrone Remix)
 3. Markantonio - My Panacea
 4. Axel Karakasis - Power Blow Job
 5. Boriqua Tribez - Feto (Valentino Kanzyani Remix)
 6. Cave - Speleon
 7. Markantonio - Praganatico
 8. Chris Liebing - Ping Pong Pineapple (Stanny Frantssen Remix)
 9. Marco Zaffarano - Confused
 10. Boriqua Tribez - Fuego (Cave Remix)
 11. Spiros Kaloumenos - Rattle & Perc
 12. Boriqua Tribez - Peso
 13. Tim Track - Track It Back (Hertz Remix)
Rok vydání: 2005
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama