Trance Forward volume 2

23. dubna 2006 v 21:58 | Michal Jakubínský |  Hudba
obal
Na svém blogu se snažím psát hlavně o klubové elektronice, která je mi blízká. Hodně prostoru zde zaujímá techno, ale mám rád i jiné styly stojící za to, aby dostaly prostor. Goa Trance patří mezi ně. Zejména mladším ročníkům bude druhá část názvu pravděpodobně známá, ovšem u první si tím nejsem tak docela jist. Jedná se o zatím menšinovou odnož, jejímž základem je hudební míšení různých kultur do elektronické muziky. Počátky sahají až do 60. let, kdy se do Indie začali stahovat někteří hippies, aby tu hledali mimojiné i jiný životní přístup. Ona země jim v tomto směru poskytla jistě dost příležitostí - mezi nimi nepřeberné množství domorodé muzky.
S rozvojem technických možností na přelomu 80. a 90. let plus nástupem taneční scény počalo zakomponovávání těchto vlivů a nový žánr byl na světě. Název Goa získal podle města na západoindickém pobřeží, těšícího se hippíky velké oblibě. Jak jsem už zmínil, představuje goáčko nedominantní proud, což si nevykládejte špatně. Naopak má hodně co nabízet - snad kvůli své prozatimní nemasové rozšířenosti, jenž ho paradoxně chrání před velkým světem peněz, majícícho často negativní vliv na kreativitu tvůrců. Nic povrchního zde zpravidla nenajdete. Pokud bych si to myslel, nevěnoval bych svému úsilí jediný řádek, protože nehodlám ztrácet čas věcmi o nichž nejsem přesvědčen, že si ho zaslouží.
V současnosti existuje několik vydavatelství specializujících se na tento styl. Mezi nejznámější řadím Millennium Records, přesněji jeho část Yellow Sunshine Explosion - zkráceně Y.S.E.. Na jejich internetových stránkách najdete dostatečně bohatou sbírku z níž vybírat (a hlavně vybrat) bude občas těžké. Má sbírka se skládá převážně odsud, proto si pro dnešek vyberu zatím aktuální výběr, nazvaný Trance Forward. Sestavili jej Alexander Ligowski a dvojice Montagu & Golkonda. Obě jména představují ve svém oboru pojem a tak jsem nepředpokládal, že by vytvořili něco nekvalitního. Následný poslech mne ve výsledném dojmu pouze utvrdil.. Každý sestavil jedno CD s devíti skladbami, nesoucícmi se v duchu progressive. Pokud nemáte představu o čem je řeč, napíšu ve stručnosti - směr nekladoucí důraz na rychlost, nýbrž na obsah v němž je snaha nechat vyniknout vnitřní strukturu jednotlivých nápadů. Mám ho v poslední době díky tomu hodně rád. Snad i kvůli množství nadupaných věcí jimiž jsem obklopen z čehož vznikla po čase potřeba poohlédnout se po něčem jiném. Takto k mým uším doputovali například zajímaví Liquid Soul nebo Flowjob o nichž bych se třeba ani nedozvěděl.
Musím ale pochválit i ostatní, nic vyloženě slabého nikdo z nich nevytvořil. Přesněji sem nebylo zařazeno, protože otěže drží vždy tvůrce výběru. I Na něm spočívá výsledný dojem posluchač, DJe... zkrátka konzumenta. Pokud si nedá dost práce, vyjde snaha skladatelů nazmar a často vznikne negativní dojem jehož se bude obtížné zbavit. A neargumentoval bych poleminou o nepochopení lidmi atd. Může se stát, ovšem dost záleží i na zvolené cílové skupině. Zde jí jsou ti z vás, kdo mají otevřenou povahu, přístupnou novinkám.Vítejte:-)
Seznam skladeb - CD1:
 1. Manuel Duego - Deception
 2. Liquid Soul - Dreamdancer
 3. V-Tunes - 3rd Trial
 4. Symphonix - Cure (Live Mix)
 5. Human Traffic - Laughing Guys With Titts
 6. Ticon - U Make Me Wanna Drink More
 7. Absolute And Blade - Crash
 8. Flash Brothers - Past Will Be Future (D-Nox And Beckers Remix)
 9. Flowjob - Life Extensions
Seznam skladeb - CD2:
 1. Vibrasphere - Manzanilla (Jaja Remix)
 2. Antix - Changin (Vibrasphere Remix)
 3. Andromeda - Bling Blings
 4. Liquid Soul - Be Free
 5. Aerospace - The Fututre Is Here
 6. Symphonix - Feeling (Exclusive Track)
 7. Earsugar - Womanizer
 8. Mikrokosmos - Lost And Found
 9. Nasser - Vovoli
Rok vydání:
 • 2006
Vydavatel:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 hanibal hanibal | 10. února 2008 v 10:10 | Reagovat

hledám lidi do hudební skupiny,více na hanibalweb.blog.cz v rubrice moje skupina.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama