DJ Hooby - Live At Colosseum 2002

29. července 2006 v 7:49 | Michal Jakubínský |  Hudba
foto
Protože tento blog je zaměřen také na zviditelnění dosud nepříliš známých tváří, vybral jsem starší mix o němž tu ještě nebyla řeč. Jeho autor DJ Hooby (nejčastěji spojovaný s technem) jej namíchal již před několika lety, kdy jeho jméno patřilo k novým tvářím v oblasti taneční muziky. Zaměřil ho do tzv. minimalu - tedy stylu charakteristickém (jak lze částečně odvodit z názvu) okleštěním pestrosti z hlediska nápadů na maximálně úspornou mez. Neznamená ovšem, že by nebylo proč se o něj zajímat. Zmenšení zvukové bohatosti je záměr, sloužící jako ukazatel, kam až lze zajít a přitom zůstat i nadále zajímavým. Chápejte jej jako samostatný styl, schopný se vmísit do dalších. Existuje třeba právě minimalistické techno nebo minimalistický house a i mimo klubovou muziku se můžete setkat s tímto pojmem. Vznikl jako protipól rozvětvenosti. Zdaleka ne každému asi bude vyhovovat, avšak masová popularita není jeho cílem. Stejně jako přílišná rychlost.
Jména jednotlivých skladeb ani jejich autorů nemám k dispozici, ale byli podle mne vybráni lepší představitelé, díky nimž působí CD uceleným dojmem v němž nenalézám zásadních chyb. Když jsem jej poslouchal poprvé, příliš mne nezaujal, protože mi unikaly určité souvislosti. Zhruba na pátý poslech se všechno změnilo a já pochopil co mám před sebou - muziku na párty pro uzavřenější okruh lidí. Od té doby tvoří stabilní součást mé sbírky.
Co dělá Hooby dnes, nevím. Dlouho jsem o něm nic neslyšel. Pár informací s odkazem na jeden jeho mix ke stažení je zde. Ale i kdyby už nehrál, pořád ho budu považovat za někoho, kdo umí. Nemělo by se zapomínat.
Rok vydání:
  • 2002
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama