Phonetix - Navždy

18. září 2006 v 23:07 | Michal Jakubínský |  Hudba
obal
Syntezátorový pop je ve zdejších končinách takřka neodmyslitelně spojen se skupinou Depeche Mode. Nicméně vliv tzv. novoromantismu, jímž byl často ovlivněn, dokázala na domácí půdě asi nejlépe podat skupina Oceán. Souběžně se objevila řada kapel, snažících navázat na jejich úspěch. Patří mezi ně i pražští Phonetix. Vznikli v roce 1991 a během své existence bohužel vždy stáli poněkud ve stínu právě Oceánu. Nicméně snad právě proto, že nebyli nikdy vystaveni tlaku velkých vydavatelství i zájmu sdělovacích prostředků, dokázali vydržet až do současnosti. Během té doby došlo v kapele k řadě personálnách změn, až se nakonec počet členů ustálil na současných třech - H.H. Christian (zpěv), Jan Kulík (klávesy), Robert Žák (klávesy plus manažerská činnost).
Demo album Navždy je průřezem aktuální tvorby (s dnes už bývalými vokalistkami) do níž vedle depešácko - oceánského základu vstupují i vlivy současné taneční muziky, zastoupené stylem trance. Celkem 11 písniček vytváří smysluplný celek v němž vynikají např. hitovka Anděl nade mnou, temná Smrtihlav nebo instrumentální Cydonia.
Určitým mínusem jsou podle mne občas příliš komplikované texty, mající za následek nesoulad zpěváka s muzikou - nadarmo se neříká, že genialita je v jednoduchosti. I tak však stojí za to navštívit některý z klubových koncertů, zpravidla spojených s následnou párty, na níž si fanoušci užijí do sytosti skupin jako zmíněných Depeche Mode, Erasure, Camouflage a dalších. Aktuální novinky jsou k dispozici na www.phonetix.cz.
Seznam skladeb:
 1. To co zůstává
 2. Smrtihlav
 3. Ráno
 4. Anděl nade mnou
 5. Cítím
 6. Cydonia (instrumental)
 7. V tobě chci se hřát
 8. Navždy
 9. Mantrix (instrumental)
 10. Ztráta víry
 11. In The Rain
Rok vydání:
 • 2004
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama