Rosalia de Souza - Garota Differente

2. září 2006 v 8:37 | Michal Jakubínský |  Hudba
obal
Na tuto zpěvačku jsem kdysi narazil na jedné drum´n´bassové výběrovce. Její hlas mne hodně zaujal a tak se začal poohlížet po něčem dalším. Netrvalo příliš dlouho a našel jsem co bylo třeba. Album Garota Differente je sestavené z remixů některých skladeb z původního Garota Moderna, nesoucího se hodně ve stylu nu-jazz. Pokud nevíte o co jde, pak vysvětlím - vychází z klasického jazzu, doplněného o moderní elektronické vlivy tak, aby byl přitažlivý pro mladší generace. Vedle něj se třeba ve skladbě Maria Moita dostalo i na drum´n´bass.
Úpravy nebyly ponechány náhodě, takže je dostali na starost zkušení profesionálové ve svém oboru, jakými jsou např. The Dining Rooms nebo němečtí Truby Trio. Nelze vynechat producenta Nicolu Conte, což je hlavně v Itálii pojem. Sám rovněž skládá a tedy nepřekvapí, když dostal příležitost uplatnit svůj um i zde.
Vznikla tak pěkná směs, inspirovaná nejrůznějšími vlivy, při jejímž poslechu si uvědomíte kouzlo remixování, spočívající v jeho neustálé otevřenosti. Docela dobře si ji dokážu představit někde v malém klubu či baru, kde se scházejí hudební fajnšmekři. Stadiony nebo haly tahle muzika asi nikdy nenaplní. Což neznamená, že je špatná. Ale je náročná, takže ne každý si k ní najde cestu. Svůj účel určitě splní v momentě, kdy chcete být sami nebo relaxovat v úzkém kruhu s přáteli. Při kliknutí na odkaz vydavatele si můžete po vyhledání tohoto titulu poslechnout i jeho úryvky. Sháníte - li něco netuctového, pak zkuste tohle.
Seznam skladeb:
 1. Adriana - performed by The Five Corners Quintet
 2. Maria Moita - reconstruction by Zero dB
 3. Fica Mal Com Deus - Truby Trio treatment
 4. Samba Novo - remixed by Gianluca Petrella
 5. Saudosismo - performed by Povo
 6. Bossa 31 - performed by Gerardo Frisina
 7. Fica Mal Com Deus - remixed by Stateless
 8. Zona Sul - remixed by Raw Deal
 9. Canto De Ossanha - reworked by Big Bang
 10. Bossa 31 - remixed by Buscemi (chilling out in Venice mix)
 11. Mais - performed by The Dining Rooms (nu-folk mix)
Rok vydání:
 • 2004
Vydavatel:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama