Various: Break n´Bossa (chapter 2)

25. září 2006 v 22:38 | Michal Jakubínský |  Hudba
obal
Další moc pěkná série kompilací pochází taktéž od Schema Records. Vybral jsem druhý díl, nesoucí se výrazně ve znamení latiny, upravené do klubové podoby. Příležitostně mezi řádky prokoukne i jazz, ale skutečně jen příležitostně.
Rozdělil bych ji na dvě části. První, tvořenou remixy, druhou původními věcmi. Navzájem mezi sebou ladí, takže nepoznáte rozdíl, pokud neznáte původní předlohu. Zasvěcenci při pohledu na jména autorů jistě uznale pokývají hlavou, protože jsou mezi nimi naprosté špičky jako Mr. Hermano, Faze Action nebo (jak jinak) Nicola Conte. A pro ostatní napíšu - propracovaná muzika, jakou můžete poslouchat při oddychu (případně na ni i tančit) nebo prostě ve chvílích, kdy potřebujete uniknout z rychlého civilizačního tempa. Protože nejen plným nasazením je člověk živ. Občas také potřebuje vysadit, aby nabral nové síly. K čemuž se výběry tohoto typu, jako zde, hodí výborně.
Sice neplní přední stránky hudebních zpráv či hitparád, ale myslím, že jejím tvůrcům o něco takového ani nejde. Sláva s uznáním bývají často pomíjivé. Nicméně tvoří součást rozsáhlého hudebního spektra a byla by škoda se o ní nezmínit. Kvalita je její velmi silnou stránkou.
Seznam skladeb:
 1. Miyazawa - Anjos Irmaos (Rainer Trüby Trio Mix)
 2. Nicola Conte - Bossa per Due
 3. Soulstance - Cirle (The Dub Club)
 4. Yoschinori Sunahara - Love Beat (Nicola Conte Fez Remix)
 5. Bob Sinclar - The Ghetto (Atjazz Remix)
 6. Men From The Nile feat. Peven Everett - Watch Them Come (Jazzanova Remix)
 7. Beanfield - Corso
 8. Mr. Hermano - Corcovado
 9. Faze Action - Samba
 10. S-Tone inc - Saudade
 11. zDihan & Kamien - Before
Rok vydání:
 • 1999
Vydavatel:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama