LTJ Bukem - Journey Inwards

7. října 2006 v 11:54 | Michal Jakubínský |  Hudba
obal
Při zakládání tohoto blogu se záměrem přiblížit širší veřejnosti tvorbu skupin či jedinců co nejsou příliš známí, jsem neměl v úmyslu zmínit jen nováčky, ale i stálice. Což není protimluv, protože existují. Pouze jejich činnost není denně probírána různými bulváry. Stojí lehce stranou a nechávají za sebe mluvit výsledky své práce. Už zde dříve bylo umístěno pár článků a nyní bych přešel k jedné z hvězd, kde toto označení nemá ironický podtext.
Když napíšu jméno Danny Williamson, tak asi málokomu něco řekne. Daleko známější je pod svým pseudonymem LTJ Bukem. Jeho hudební zaměření je převážně drum´n´bass, ale i soul a podobně. Patří mezi ty, jež povyšují tyto styly na umění a poslech toho co vytváří lze bez váhání označit za zážitek. Svůj vliv mělo i Bukemovo rodičovské zázemí, ovlivněné vážnou muzikou a jeho pozdější kvalitní hudební vzdělání ve hře na piano. Pak koncem 80. let přišel na chuť tehdy vznikající taneční scéně a nastoupil jednak cestu DJe a později skladatele, remixéra i majitele vydavatelství Good Looking Records, shromažďujícího kolem sebe lidi s podobným zaměřením jako on. Dlouho však chybělo samostatné album na nějž se čekalo mnoho let. Nakonec v roce 2000 přišlo v podobě dvou CD na němž se překvapivě nachází nejen drum´n´bass, jakým byl autor známý. Což beru jako velké plus neboť si můžete vychutnat jeho široký umělecký záběr napříč více žánry. Ať už taneční Watercolours s vynikajícím saxofonem či poslechovou Sunrain se zpěvem.
Pro fandy drsnějších tanečních rytmů asi nebude tohle album tím pravým, ale jak často říkám, tvrdost není automaticky zárukou kvality, kde co je rychlejší, vykřičenější atd. musí být nejlepší. Při bližším poslechu se nejednou objeví obrovská prázdnota podobných nahrávek. Čest vybočujícím vyjímkám. Asi nebudu sám, kdo sdílí podobný názor, protože jsem na internetu objevil i pár obchodů, kde si Journey Inwards můžete sehnat. Při troše štěstí byste jej mohli sehnat od známých nebo v některých dobře zásobených klasických prodejnách s muzikou. Určitě také nevynechte sérii Progression Session, kde vystupuje jako DJ společně s MC Conradem, a rovněž Earth.
Seznam skladeb - CD1:
 1. Journey Inwards
 2. Watercolours
 3. Rhodes to Freedom
 4. Our World
 5. Undress Your Mind
 6. Point of View
 7. View Point
Seznam skladeb - CD2:
 1. Sunrain
 2. Deserted Values ( Instrumental)
 3. Inner Guidance
 4. Close to The Source
 5. Suspended Space
 6. Unconditional Love
 7. Feel What You Feel
Rok vydání:
 • 2000
Vydavatel:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Charlesniz Charlesniz | E-mail | Web | 23. srpna 2017 v 15:50 | Reagovat

<a href=https://www.viagrapascherfr.com/>More info>>></a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama