Various: Soul Obsession

2. října 2006 v 20:41 | Michal Jakubínský |  Hudba
obal
Soul lze také zařadit mezi styly stojící spíše stranou hlavního dění. Nicméně ani on neustrnul ve vývoji a i dnes jsou stále lidé, kteří jej posouvají vpřed. Mezi ty zasloužilé patří LTJ Bukem, vlastnící vydavatelství Good Looking Records. Jeho jméno znamená pojem nejenom coby skladatele drum´n´bassu, ale třeba právě v sestavování kolekcí jako tato. Však mu také hodlám příště věnovat samostatný článek.
Ale abych neodbočoval od tématu. Co lze očekávat od Soul Obsession? Jednoduše řečeno kvalitní porci současné podoby soulu, nejčastěji instrumentální podoby, zabalenou do hávu počítačových efektů. Ty jsou dnes už neodmyslitelně součástí hudebního průmyslu s různou mírou úspěšnosti výsledných produktů. Avšak tady, myslím, lze nalézt to lepší jimi vytvořené. Už kvůli tomu, že jsou pouze doplňkem a nikoliv dominantním faktorem. Ti, kdo za nimi stojí jsou zkušení muzikanti, vytvářející složité konstrukce, jež ocení všichni, kdo chtějí poslechnout něco náročnějšího. Všech 12 skladeb poskytne v tomto směru dostatečné uspokojení. Soukromě jsem si nejvíce oblíbil desátou v pořadí, Uno Esta od projektu Cadien. Vynikající poslechovka, mající nasměrováno už spíše do drum´n´bassu, plná různých jakoby nahodilých ozvěn na klávesové vlně navozující atmosféru oceánu, jíž sekunduje zdálky sborový vokál. Nebýt zalomených bicích, dalo by se u ní rychle usnout. Ačkoliv - kdo ví.
Budete - li mít možnost dostat se k tomuto CD, neváhejte. Jeho obsah mohu než doporučit. Žádné rychlokvašky vás nečekají, jinak bych neplýtval časem ve snaze něco napsat.
Seznam skladeb:
 1. Stylin´ - Drifting Sun
 2. Cadien - Solaria
 3. Sian - Grashopper
 4. Hand Polished - Conceptually Confused
 5. Nookie - Culture Shock
 6. Phluff - Fast Movers
 7. Aaron Jerome - Overeasy
 8. Quintet Plays - …. Scene 4
 9. Greenfly feat. Dionne Williams - Mierda Hedionda
 10. Cadien - Uno Esta
 11. Vincent - The Conjuror
 12. Bun - Sweet Pea
Rok vydání:
 • 2002
Vydavatel:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama