Revizoři

14. listopadu 2006 v 17:23 | Michal Jakubínský |  Film
obal
Tenhle maďarský film jsem chtěl shlédnout už hodně dlouho, ale vždy to z nějakého důvodu nevyšlo. Až nyní ano a tak je můj dnešní článek ještě čerstvý pod vlivem dojmů z bezprostřední návštěvy kina. Kinematografie oné země je pro mne oblast zatím neznámá, takže rád využiji možnosti ji blíže poznat.
Co tedy od Revizorů může divák očekávat? Napínavý příběh s výbornou taneční muzikou, podkreslující jeho místy depresivní dojem. Ostatně pohledy do zákulisí práce kontrolora v budapešťském metru v němž koluje mnoho podivných i nebezpečných lidí, asi nemůže vypadat jinak. Zvláště pokud Bulucsú (jméno ústřední postavy) nalézá ve své nové práci útěk z dosavadního života na povrchu, projevujícího se i nocováním v podzemí svého pracoviště. Do všeho pak přichází záhadně narůstající případy zdánlivých sebevražd cestujících na nástupištích, kterým kdosi pomáhá do kolejiště spadnout plus "noční můra" všech revizorů, mladík s přezdívkou Kukačka... No nechtěl bych být v kůži těch co si leckdy musí nechat líbit nadávky nebo dokonce fyzické násilí. Režisér Nimród Antal mistrně zachytil veškerou syrovost každodenní práce revizorů i ponurost prostředí - dlouhé tunely, spousta odpadků, nutně zanechávající stopy i na jejich psychice. Nicméně život má i své kladné stránky s příchutí humoru - bez toho by nemohl být žádný film. Záleží co kdy převáží.
Zároveň berte vše s nadhledem. Metro sice nemusí být zvláště ve večerních hodinách moc bezpečné, ale na druhou stranu na vás všude nebudou číhat pochybné existence, mající vrchol svého života v tom, že vás hodí pod kola právě přijíždějící soupravy či vás zbijí. Někdy má člověk zkrátka smůlu. Takový je život. Každopádně buďte na revizory hodní - dohlížet na zapoupení lístků je pouze jejich práce, jíž jistě většinou nědělají z nadšení obírat cestující o peníze;-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Majkel Majkel | 24. června 2007 v 11:49 | Reagovat

Ahoj, prosimtě mohl by jsi mi tenhle film někam uploadnout ? Moc pls...shánim tenhle film už dlouho

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama