Prosinec 2006

Sólokapr

21. prosince 2006 v 18:05 | Michal Jakubínský |  Film
obal
Woody Allen je jméno, které asi zná i člověk co nechodí pravidelně do kina, protože počet jeho filmů s oceněními, které za ně obdržel, je už hodně dlouhý. V zatím posledním z letošního roku si opět zahrál jednu z rolí - Sida Watermana, živícího se coby iluzionista. Zápletka je takřka detektivní, jíž dominuje mladá studentka novinařiny Sondra Pransky (Scarlett Johanssonová), jíž si během svého vystoupení vybere coby dobrovolnici pro svůj trik s bednou. Její překvapení nezná mezí, když uvnitř potká ducha zabitého novinářského esa Joe Strombela. Je o to větší až jí prozradí jméno domnělého masového vraha mladých žen co právě hýbou aktuálním společenským děním. Má jím být syn z významné šlechtické rodiny Peter Lyman (Hugh Jackman).
Sondra se ve vidině jeho odhalení vidí jako budoucí slavná hvězda a tak přijímá tuto výzvu a dává se dohromady se Sidem, aby pronikli do bezprostřední Peterovy blízkosti. Vytváří fiktivní dceru s otcem, což sebou přinese kvůli jejich naprosto odlišným povahovým rysům nejednu humornou situaci, balancující na hraně zákona i lehce za ní. Ale účel světí prostředky. Nicméně největší problém přichází v momentě, kdy se Sondra a Peter do sebe zamilují. On je velmi kultivovaný i pohledný zároveň, takže o přízeň žen nemívá nouzi. Jenže zdání někdy klame.
Více nebudu prozrazovat. Pouze dodám, že konec je nakonec jiný než by se mohlo v průběhu filmu zdát. Což beru jako velké pozitivum, protože filmy se snadno předvídatelným koncem nemívám moc v oblibě.

Jaydee - Plastic Dreams

14. prosince 2006 v 19:59 | Michal Jakubínský |  Hudba
Dnešní recenzí udělám výjímku a vrátím se zpět ho historie. Pokud se, podobně jako já, považujete za fanoušky klubové scény, jistě vám nemohlo uniknout jméno Holanďana Robina Alberse, známějšího pod přezdívkou Jaydee. Proslulost mu nejen u nás zajistila skladba Plastic Dreams z roku 1992.
Jsem velice rád, že se mi podařilo sehnat s odstupem času maxisingl se dvěma remixy, vydaný v reedici společností Art & Craft Recordings. Úprav vzniklo za tu dobu pochopitelně mnohem více, ale to teď není podstatné, protože dokazuje kvalitu původní house předlohy co zde přirozeně nemůže chybět. Myslím, že kdekomu může vyvrátit názor o monotónosti tohoto stylu, pokud jej dostane do rukou zkušený člověk. Pak lze docílit bohatě znějící podoby, kterou oceníte zejména v souvislosti s desetiminutovou dobou trvání. Za situace, kdy by nejeden skladatel s nápady zkolaboval, Jaydee vesele pokračuje dál. Rozjíždí piano sóla dál a dál jako jamující jazzman, takže leckterá předělávka mu nedokáže konkurovat. Tady se to podle mne podařilo hlavně Mickey Slimovi.
Je příjemné vidět, jak i po mnoha letech stálo někomu za to vzpomenout si.
Seznam skladeb:
  1. Switch Remix
  2. Original Mix
  3. Micky Slim´s Bomb Squad Mix
Rok vydání:
  • 2006
Vydavatel:
  • Art & Craft Recordings