Sólokapr

21. prosince 2006 v 18:05 | Michal Jakubínský |  Film
obal
Woody Allen je jméno, které asi zná i člověk co nechodí pravidelně do kina, protože počet jeho filmů s oceněními, které za ně obdržel, je už hodně dlouhý. V zatím posledním z letošního roku si opět zahrál jednu z rolí - Sida Watermana, živícího se coby iluzionista. Zápletka je takřka detektivní, jíž dominuje mladá studentka novinařiny Sondra Pransky (Scarlett Johanssonová), jíž si během svého vystoupení vybere coby dobrovolnici pro svůj trik s bednou. Její překvapení nezná mezí, když uvnitř potká ducha zabitého novinářského esa Joe Strombela. Je o to větší až jí prozradí jméno domnělého masového vraha mladých žen co právě hýbou aktuálním společenským děním. Má jím být syn z významné šlechtické rodiny Peter Lyman (Hugh Jackman).
Sondra se ve vidině jeho odhalení vidí jako budoucí slavná hvězda a tak přijímá tuto výzvu a dává se dohromady se Sidem, aby pronikli do bezprostřední Peterovy blízkosti. Vytváří fiktivní dceru s otcem, což sebou přinese kvůli jejich naprosto odlišným povahovým rysům nejednu humornou situaci, balancující na hraně zákona i lehce za ní. Ale účel světí prostředky. Nicméně největší problém přichází v momentě, kdy se Sondra a Peter do sebe zamilují. On je velmi kultivovaný i pohledný zároveň, takže o přízeň žen nemívá nouzi. Jenže zdání někdy klame.
Více nebudu prozrazovat. Pouze dodám, že konec je nakonec jiný než by se mohlo v průběhu filmu zdát. Což beru jako velké pozitivum, protože filmy se snadno předvídatelným koncem nemívám moc v oblibě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama