Andromeda - Sensations

18. února 2007 v 14:15 | Michal Jakubínský |  Hudba
obal
Pokud napíšu slovo trance, většina mladších ročníků bude zhruba vědět o co jde. Jako v každém stylu i zde existuje mnoho směrů, kam se ubíral jeho vývoj. Jedním z nich je i progressive trance, vyznačující se spíše pomalejším tempem s důrazem na propracovanost. Jinými slovy tvůrci zastávají myšlenku, že rychlost není tím nejdůležitějším pro případný úspěch.
Jedním z mnoha je i projekt Andromeda za nímž stojí Anders Nilsson ze Švédska a Nikos Kostoglou z Řecka. Oba již mají s hudební tvorbou dost zkušeností, které promítli do svého druhého společného alba. Jeho název Sensations může připadat jako projev lehce přehnaného sebevědomí, ovšem po poslechu první stejnojnenné skladby už tomu tak nemusí být. Vedle propracované složky bicích, obsahuje krásné syntezátorové plochy, vzájemně navrstvené na mnoho způsobů, proložené vokálem. Soukromě ji hodnotím jako nejpodařenější. Jejich pokračováním (mohu-li je tak nazvat) pak jsou Twisted Sister a Mind Bender, volně rozvíjejích původní motivy. Jsou přesně těmi u nichž zavřete oči a oddáte se snění ať už doma nebo na tanečním parketu někde v sále či na párty pod širým letným nebem plným hvězd - mezi nimiž zahlédnete třeba souhvězdí Andromedy:-) Ale možná si z nabídky vyberete nějakou jinou věcičku než zde vyjmenované. Až na několik výjímek jejich tempo kolísá mezi rozumnými 132 - 139 bpm a pokud by přesto nedostačovalo, lze je pomocí patřičného technického vybavení zrychlit na požadovanou hranici, aniž by ztratily na působivosti.
Dlouho jsem znal pouze jméno tohoto dua a nikoliv co skládají. Po poslechu jejich alba si uvědomuji jaká to byla chyba. V dnešním, skoro bezbřehém, množství nejrůznější trance muziky, nabízejí nadprůměrnou kvalitu, která není ke slyšení každý den.
Seznam skladeb:
 1. Sensations
 2. Bling Blings
 3. Twisted Sister
 4. The Dreamer
 5. Second System
 6. Mind Gender
 7. La Machina
 8. Coketail
 9. Zen Meditaion
 10. Atmonizer (Natural Flow Remix)
Rok vydání:
 • 2005
Vydavatel:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama