Lola běží o život

27. února 2007 v 22:54 | Michal Jakubínský |  Film
obal
Lola (Franka Potente)je mladá žena, snažící se zachránit svého přítele Manniho (Moritz Bleibtreu) co díky svojí nerozvážnosti přišel v metru o velký obnos peněz, které převážel pro jistého překupníka. Povahou je spíše smolař, nicméně pravidla podsvětí jsou nemilosrdná, takže mu hrozí fyzická likvidace. Chce - li zůstat naživu, musí během 20 minut, chybějícíh do předávky, jeden ze dvou někde tu sumu peněz sehnat. Co teď? Lola se rozhodne vzít zodpovědnost na sebe a pokusit se v ulicích Berlína najít východisko.
Ve třech samostatných příbězích rozvíjí německý režisér Tom Tykwer možné varianty následných událostí. Všechny mají jedno společné. Díky nim si uvědomíte, jak moc o životě člověka rozhodují zdánlivé maličkosti. A to nejen hlavních aktérů, ale celkově vlastně nás všech. Stačí jedno zvolené slovo, jedna reakce, jedno ohlédnutí jinam a vše dostává rázem jiný směr. Můžete být boháči, stejně jako chuďasové. Cokoliv. Nebo vám najednou může jít i o život. Nikdy nevíte co vás potká. Lze se jen domnívat.
Vybavila se mi vzpomínka na jistou pohádku v níž se přelo štěstí s rozumem, kdo z nich je víc. Nakonec vyhrálo to první. I když na první dojem by kdekdo hádal rozum. Jenže racionálno ne každému ve vašem okolí je příjemné a stejně nakonec bez trochy štěstí nedosáhnete cíle. Tady rozhodně. Zlomek sekundy je někdy zatraceně moc, občas jako celá věčnost. Rozhodnout se jinak je vaše volba.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Petr Petr | 25. srpna 2007 v 17:30 | Reagovat

Myslim, ze jste ten film nepochopil:)

Ale nevadi.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama