Red Road

14. dubna 2007 v 7:42 | Michal Jakubínský |  Film
obal
Ústřední postavou tohoto skotského filmu je Jackie, pracující jako operátorka bezpečnostního kamerového systému ve městě Glasgow. S narušiteli pořádku proto nepřichází nikdy do přímého kontaktu, pouze je sleduje přes monitory a v případě potřeby volá policisty v terénu. Má tak velký přehled o všem co se děje, aniž by to v řadě případů lidé, které pozoruje, vůbec tušili.
Její život plyne tiše a nerušeně až do chvíle, kdy v potemnělém zákoutí objeví na monitoru muže o němž si myslela, že už jí nikdy nevstoupí do života. Opak byl pravdou, jelikož oživil dávné vzpomínky na osobní tragédii, kterou jí kdysi způsobil. Posedne ji touha po pomstě a nejprve skze kamery zjistí, kde zhruba bydlí a později jej pronásleduje osobně, aby zjistila přesné místo. Jsme svědky osobního tápání, kdy neví jak dál. Co vlastně chce, co si od tohoto jednání vlastně slibuje. Jak naložit s člověkem, který si odpykal trest za dávný zločin? A je tento trest vůbec odpovídající?
Odpovědˇ na otázky nabízí závěrečná vzájemná konfrontace mezi pozůstalou a pachatelem, kdy se dozví kdo je ta žena, pokoušející se podivným zůsobem o vzájemné sblížení. Není pro oba jednoduché vracet se znovu k proběhnuvším událostem. Zvláště pokud se už nedají vrátit. Nezbývá než se s nimi nějak smysluplně vyrovnat i naučit žít. Život nebývá vždy peříčko.
Red Road je první ze zamýšlené třídílné série s názvem Advance Párty, jíž inicioval režisér Lars von Trier. Byly stanoveny obecné podmínky za nichž se mají odvíjet i zbylé dva - přesné znění zde. Uvidíme, jak si s nimi poradí ostatní.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama