Babel

6. května 2007 v 20:06 | Michal Jakubínský |  Film
obal
Lidské osudy bývají navzájem provázány nejrůznějšími vazbami, majícími často komplikovanou podobu. Pokud se sejdou v nesprávnou dobu na nesprávném místě, můžou se stát takřka osudovými a ovlivnit zásadním způsobem životy jiných i vlastních.
Režisér Alejandro González Inarritu zde znovu zopakoval motiv zdánlivě nesouvisejících osudů několika postav, žijících tentokrát na různých místech planety, které se však navzájem protnou v severoafrickém Maroku. V případě mladého amerického páru Richarda a Suzan přímo - tráví zde dovolenou, když jim do života zasáhnou dva chlapci místního pastýře co chtěli vyzkoušet dostřel pušky, kterou od něj dostali na ochranu stáda před šakaly. Střela bohužel doletěla dál než by oba chtěli. Skrze onu pušku, jíž marockému průvodci věnoval jistý Japonec jako dar za doprovod při lovu se dostáváme k jeho postižené dceři a obratem zpět k manželské dvojici. Přesněji jejich dvěma dětem, hlídaných doma mexickou chůvou, pobývající v USA nelegálně.
Skvěle napsaným scénářem dostává film dramatickou podobu, vrcholící závěrečným hluboce lidským rozuzlením naznačujícím, že jazyková bariéra není největší překážkou k ochotě lidí navzájem si pomoci. Stejně jako vzájemná podobnost všedních starostí i radostí, ať jsme odkudkoliv.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama