Yellow Sisters - Singalana

13. května 2007 v 11:30 | Michal Jakubínský |  Hudba
obal
Zřejmě nejvíce acappellové zpívání v naší zemi zpopularizoval pánský kvartet 4TET, jemuž šéfuje Jiří Korn. Nicméně existovali, existují i existovat budou další, co zatím stojí spíše stranou masové popularity a na svou šanci teprve čekají.
Patří mezi ně i dámská čtveřice Yellow Sisters, tvořená Antonií Terezou Nyass, Bárou Vaculíkovou, Lucií Hawa Goldin a Léňou. Jedná se o poměrně nedávno vzniklou skupinu, jejíž sestava se ustálila v roce 2005. Ovšem i během této krátké doby už stihly natočit své první album, na němž se různě pohybují mezi styly jako soul či reggae společně s vlivy černé Afriky. Už během poslechu první skladby Singalana je patrné, že máme co dočinění s partičkou lidiček jež muzice opravdu rozumí. A to včetně přizvaných hostů, vytvářejících svým doprovodem pestrý doplněk - onu pomyslnou třešničku na dortu. Asi nejpodařenějšími počiny podle mne jsou převzatá africká lidovka Jamale a Back to the roots. Obě dokáží doslova pohladit na duši, aby po nich byl pohled na svět zase o něco pozitivnější. Jako když ve chvíli momentálních těžkostí ukonejší matka své dítě nebo žena muže. Některé další nemusí napoprvé působit tak líbivě, ale pozorným poslechem na více pokusů se lze i do nich patřičně vcítit. Ačkoliv nemohu se občas ubránit pocitu přílišné délky - viz Vítr. Obecně na CD oceňuji, že obsahuje valnou většinou vlastní písničky, které skládat nikdy není jednoduché a ještě těžší bývá jimi prorazit. Čímž nechci snižovat ty, kdo předělávají cizí věci, protože to dá někdy daleko více námahy, aby působily zajímavě, jelikož budou vždy srovnávány s originály. Zvláště pokud jsou široce známé.
Chcete-li vědět o skupině i aktuálního dění kolem ní více, podívejte se na www.yellowsisters.com. Velmi mne zde pobavila položka "hvězdné manýry" v rubrice Vystoupení. Kéž by všichni umělci měli takové:-) Přeji jim hodně štěstí.
Seznam skladeb:
 1. Singalana
 2. Vítr
 3. Bzum
 4. Revolution
 5. Do me
 6. Free to do
 7. Tapalapa
 8. Jamale
 9. Back to the roots
 10. Sweet man
Rok vydání:
 • 2006
Vydavatel:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama