Milan Lieskovský - Progress Your Mind 1-6

18. září 2007 v 23:58 | Michal Jakubínský |  Hudba
obal
Jméno tohoto slovenského DJe, mixujícího převážně trance, mi nějakou dobu není neznámé a už jednou jsem tu o něm psal v souvislosti se sérií mixů Progress Your Mind, která se zatím dočkala šesti dílů, zahrnujících období let 2005 - 2007.
Jak již vyplývá z názvu, jedná se převážně o progresivní směry v daném žánru, ačkoliv ne vždy se ho Milan striktně drží. Což beru jako plus, protože díky tomu dochází zařazením i lehce odlišného materiálu k oživení jednotlivých mixů. Někdy působí docela příjemně překvapivě, jako např. v prvním dílu přítomnost spíše klubově disco naladěných autorů jako Stonebridge nebo Shapeshifters co se zde potkávají s klasickými trance reprezentanty typu Paul van Dyk či Paul Oakenfold.
V dalších dílech už dochází k ortodoxnějšímu přístupu, kdy naplno vyzní pojmenování progressive. Platí to zejména o Session no. 4 v níž od začátku není pochyb, že půjde o hutnější mix. Chvíli mi trvalo než jsem si na jeho počáteční syrovost zvykl, ale později už jsem se rád zaposlouchal. Někdy je potřeba dostat se do nálady podobnou té, jakou měl tvůrce. Teprve pak člověk dokáže pochopit myšlenku ma užít si plně výsledek jeho snažení.
Obecně lze vysledovat dva přístupy. Zatímco první tři díly se nesou ve znamení menšího počtu skladeb, kdy je jim ponecháván dost značný časový prostor v celkovém vyznění, ve zbylých třech je už naopak počet zvýšený a vybrány dle fantazie nejzajímavější pasáže. Neříkám, že nepůsobí někdy zajímavě, ale občas je to škoda, protože některé věci by si zasloužily delší dobu trvání, aby výsledný dojem byl co nejlepší - v duchu přísloví: "Někdy méně, znamená více." Rovněž zvýšená přítomnost reklamních upoutávek sehrává svou negativní roli. Nicméně tato věc už je součástí obchodu a jde do značné míry mimo autorovu působnost. Zkrátka určeno k promo účelům. Každopádně každý díl je svým způsobem odlišný od ostatních, takže ať si poslechnete kterýkoliv z nich, najdete v něm dost zajímavých nápadů. Včetně vlastních skladeb Milana Lieskovského, případně jeho spolupráce s jinými lidmi. Nabídka je dost pestrá nejen pro příznivce klubové taneční muziky, ale má dostatek ambicí k oslovení zatím stojících stranou.
Občas lze slyšet názory o stagnaci klubové scény. Nebudu tady spekulovat o míře jejich objektivity a poukážu spíše na fakt, že leckdy chybí štěstí nutné k prosazení v širším měřítku. Na každého se nedostane a najdou se i tací pro něž není popularita příliš důležitá. Stojí někde v ústraní a soustředí se zejména na hraní. Být slavný je sice občas příjemné, ovšem ve finále jde o prchavou záležitost. Proto si vážím všech, kdo se snaží hrát i když zrovna nejsou na titulních stránkách časopisů apod. Nikde není napsáno, že tam jednou nemohou být. Každý jednou začínal. Často právě "dole" najdete spoustu inspirativního. Třeba jako zde. Stačí jen pozorně se dívat a naslouchat. Další informace jsou dostupné na www.milanlieskovsky.com
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama