Various: Sambass (Brazilian style drum´n´bass)

30. září 2007 v 14:07 | Michal Jakubínský |  Hudba
Nedávná návštěva jistého hudebního podniku, kde hráli písničku z této kompilace, mne přiměla o ní napsat. Není sice už nejnovější, ale obsah zůstává stále aktuální. V dnešní době hodně populární latino patří mezi styly, které jsou v hudebním byznysu stále používány - snad kvůli své příchuti exotických dálek plném slunce a pohody. Kdo by nezatoužil alespoň na chvíli vyměnit zdejší pozdně podzimní nečas za pobyt na pláži pěkně v teple?
Myslím, že CD mu může na chvíli dopřát tuto iluzi - ač nejde o vyložené latino, jak si ho asi většina představuje. Jak napovídá podtitulek v názvu, představuje syntézu mezi ním a drum´n´bassem, což je pro nezasvědcené docela našlapaná klubová muzika s dominancí nepravidelně poskládaných bicích. Místy docela divočina, místy naopak pohlazení po duši. I tady tomu není jinak.
Jména zpěváků či zpěvaček jako Fernanda Porto, Patricia Marx nebo Max de Castro dodávají všemu potřebny lidský rozměr, co dává slušnou šanci oslovit širší masy. Nedělám si iluze, že tahle muzika bude kdy plnit titulní stránky hudebních periodik nebo obsazovat přední místa hitparád. Což určitě neznamená, že je špatná. Spíš naopak by svou kvalitou strčila leckdy do kapsy kdejakou současnou hvězdičku. Na druhou stranu ji její nemasová popularita podle mne paradoxně chrání před tlakem peněz a postupnému úpadku. Tak jako se to kdysi stalo třeba discu.
Ale to už poněkud odbíhám od tématu. Stručně řečeno - lidé nepodléhající masové produkci i vkusu by si zde mohli najít něco zajímavého.
Seznam skladeb:
 1. Fernanda Porto - Sambassim
 2. Drumagick - Easy Boom
 3. Max de Castro - Pra Voce Lembrar (DJ Patife remix)
 4. Zuco 103 - Humana (London Elektricity remix)
 5. Drumagick feat. Max De Castro - Funquiada
 6. Funk Como Le Guesta - Meu Guarda Chuva (Cosmonautics remix)
 7. Landslide - Drum+Bossa
 8. Technozoide feat. Rosy Aragao - Esfera (Cosmonaitucs remix)
 9. XRS Land feat. Caio Bernardes and Fernanda Porto - Caio Na Gandaia
 10. Makako - Na Favela
 11. Patricia Marx - Demais Pra Esquecer (Mad Zoo D+B Session)
 12. Fernanda Porto - So Tinha De Ser Com Voce
 13. High Contrast - Exposé
Rok vydání:
 • 2003
Vydavatel:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama