Minuta Ticha - Život v obrazech

23. března 2008 v 8:15 | Michal Jakubínský |  Hudba
obal
Zdejší hip-hopová produkce, která se ke mně dostala, mi kromě jednoho případu (Bow Wave) zatím nepřinesla nic zásadního, co bych si opakovaně pouštěl. Až teď se mi podařilo najít výjímku v podobě skupiny Minuta Ticha.
Od chvíle, kdy tato partička lidí z Karviné vydala svoje debutové album s přizvanými hosty, uběhlo už hodně času. Což vzhledem k obsahu vůbec nevadí. Naopak se tu snad poprvé setkávám s případem, kdy si s jej s chutí pustím znovu celé aniž bych musel, byť jen na chvíli, uvažovat o přehození na další skladby. Jednoduše řečeno - základem úspěchu je nápad. Ať si kdo chce co chce říká, stále si myslím, že živá muzika nebo alespoň nějaká vysamplovaná a následně přetavená do vlastní podoby, dokáže styly jako hip-hop velmi oživit. Často jsem z médií svědkem opačného přístupu alá 50cent, kdy jsou neustále dokola omílány umělé klávesové zvuky, postrádající často jakýkoliv hlubší nápad. V podstatě muzika, jakou může složit kdekdo, pokud má dost peněz a když si ještě k tomu na sebe navleče pár řetízků kolem krku, kalhoty s rozkrokem někde u kolen s patřičně rozmáchlými gesty rukou i nohou, je rázem na světě další "hvězda".
Proto mám radost, když najdu někoho, kdo si nezakládá na vzhledu, ale klade důraz na obsah, aniž by ve svých textech musel nutně být vulgární. Velmi často jsou na albu poznatelné inspirace jazzem, jehož potenciál ve spojení s mnoha styly, je obrovský. Soukromě mne např. spojení s hip-hopem stále překvapuje něčím novým. Podobně jako u rocku. Chcete-li si naplno užít něčeho reprezentativního ve zdejší rozvíjející se produkci, doporučuji sáhnout po tomhle. Scéna je stále ve vývinu a věřím, že nezůstane jen u jedné skupiny. Je to jako ve všem - čemukoliv kvalitnímu předchází doba omylů a hledání, aby pak na konci byl výsledekem klenot.
Seznam skladeb:
 1. Intro (DJ Fukkel)
 2. Hledám (DJ Fukkel)
 3. Cirkus
 4. Obrazy
 5. Hranice
 6. Dvě tváře
 7. Můza
 8. Skit (DJ Kika)
 9. Recepty
 10. Dobrý/špatný den
 11. Nemoc
 12. Živote!
 13. Ze srdce
 14. Potok
 15. Bolest
 16. Skit (Jeden z tisíce)
 17. Koloběh
 18. Dám ti sílu
 19. Uvnitř stále stejní
 20. Cesta
 21. Nebudu čekat na dny
 22. Dám ti sílu remix
 23. Mezi kapkami deště
 24. BONUS - Pátek 13. tého - Autobus (Minuta ticha)
 25. Outro (FAKR)
Rok vydání:
 • 2005
Vydavatel:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama