Prosinec 2008

Hed Kandi - Beach House (07.08.)

24. prosince 2008 v 18:10 | Michal Jakubínský |  Hudba
Série Beach House je jedním z dalších projektů na pokračování za nímž stojí britské vydavatelství Hed Kandi. "Beach" znamená "pláž" a s tímto slovem si většina lidí nejspíš spojuje obecně něco pozitivního. Hodně slunce, pohoda, kamarádi, dovolená...cokoliv.
Muzika na této kompilaci je přesně taková. Pozitivní, tanečně laděná v duchu současnosti. Místy latino, jindy zase spíše lehce house, avšak vždy plná zpěvu s patřičným nasazením. Jména autorů jakými jsou třeba Bob Sinclar, Rasmus Faber nebo Tiger Stripes jsou zárukou kvality. Díky tomu má obsah obou CD stálou hodnotu, která jistě přetrvá po dlouhou dobu - kde nepůjde o rychlokvašky na něž se brzy zapomene. Jako malou ochutnávku nabízím odkaz v podobě remixované skladby Sun In My Eyes. Pohladí na duši. Ostatní si můžete v krátkých ukázkách poslechnout zdeRok vydání:
 • 2008
Vydavatel:

Michael Jackson - Number Ones

24. prosince 2008 v 10:40 | Michal Jakubínský |  Hudba


Michael Jackson
- při vyslovení tohoto jména jistě vzplane mnoho různých emocí, ale na jednom se nejspíš shodnu se všemi. Že i přes všechny jeho současné problémy jde v oblasti popu o fenomén, jaký nejspíš nebude dlouho překonán. Pokud vůbec. Pohybuje se na scéně již od svého dětství, což obnáší cca 35 let a za tu dobu natočil spoustu písní, jak se svými sourozenci v kapele Jacksons 5, jíž byl kdysi členem, tak jako sólový zpěvák v době dospělosti.

Právě na druhé období chci upozornit, protože si to právem zaslouží. Nastal vhodný čas bilancovat a tak světlo světa spatřila DVD kompilace jeho největších hitů. Není a jistě nebude poslední, ale po poslechu jejího obsahu ji považuji za jednu z těch zdařilejších. Hity z jeho ranějšího období (rok 1982) jako Billie Jean nebo Thriller považuji za nadčasové a ani po tak dlouhé době nepůsobí zastarale. Není jistě náhodou, že je rádia stále hrávají nebo se objevují jejich další remixy.
Nechci a ani nebudu hodnotit soukromí tohoto zpěváka. Zajímá mne pouze jeho hudební kariéra. A ta stojí za zmínku. Těchto pár řádek berte jako malou poklonu člověkovi, který podle mne skutečně něco dokázal.

Seznam skladeb:
 1. Don´t Stop ´Til You Get Enough
 2. Rock With You
 3. Billie Jean
 4. Beat It
 5. Thriller
 6. Bad
 7. The Way You Make Me Feel
 8. Man In The Mirror
 9. Smooth Criminal
 10. Dirty Diana
 11. Black Or White
 12. You Are Not Alone
 13. Earth Song
 14. Blood On The Dance Floor
 15. You Rock My World
Rok vydání:
 • 2008
Vydavatel:

Sin City

24. prosince 2008 v 10:08 | Michal Jakubínský |  Film
Komixové příběhy již v mnoha případech posloužily jako předloha k filmovému zpracování - velmi známým a uspěšným snímkem je např. Spiderman. U Sin City, jimž předlohou byly příběhy od Franka Millera, je tomu podobně. Ocitáte se ve městě Basin City, plném zločinu a korupce, kde bez vlastnictví střelbyschopné zbraně se vaše životnost počítá maximálně v řádu minut. Nebezpečí číhá doslova na každém roku a potemnělými uličkami jen tak, by se procházel pouze opravdový hazardér.
Pomocí tří navzájem volně propojených příběhů (Drsný sbohem, Velká tučná zabijačka a Ten žlutej parchant) sledujete osudy několika hrdinů co se dokázali vzepřít osudu, aby našli takové zdánlivě bezvýznamné věci jako láska, čest, přátelství nebo ochota pomoci druhému v nesnázích. Dobře napsaný scénář a skvělé temné vizuální provedení je zárukou kvalitního diváckého zážitku. Však také je pod filmem podepsán jako režisér Roberto Rodriguez nad nímž bdí legenda svého žánru Quentin Tarantino - zejména jeho Pulp Fiction asi netřeba více připomínat.