Luke Slater - Freek Funk

25. března 2009 v 10:42 | Michal Jakubínský |  Hudba
Tento blog si klade za cíl nejen přiblížit aktuální tvorbu v daných oblastech, která není příliš známá širšímu okruhu lidí, ale rovněž zviditelnit takovou, co hrála zásadnější roli v minulosti. V oblasti techna je to rozhodně případ britského skladatele i DJe Luke Slatera. Kromě svého jména působí pod řadou pseudonymů, jako např. Planetay Assault System, Peace Fog a další. Jeho skladby se nesou v duchu nekompromisně klubové podoby tohoto žánru - nic v duchu skupin alá Scooter. Dle mého názoru prozatím nejvydařenější bylo jeho album Freek Funk z roku 1997. Nabídlo pestrou směs nejrůznějších stylů - od techna přes electro až po instrumentální klávesové věci.
Autor zvolil variantu "cukru a biče", kdy poklidné instrumentálky jsou mostem mezi o poznání svižnějším zbytkem. Za zmínku mezi nimi stojí třeba ortodoxně technařská Filter 2 (viz odkaz zde), připomínající tornádo putující krajinou, kde nic po jeho zásahu už není jako dříve. Příliš za ním nezaostává ani další podařená skladba Engine One. Ovšem nejznámější byla poklidná Love, plná emocí a svým způsobem elektronické vyznání náklonosti k muzice nebo taky upotřebitelná jako specifický dárek milované osobě. Když jsem si album poprvé poslechl, byla to právě ona, co mne upoutala nejvíce.
Uplynula už dlouhá doba od natočení alba, ale hodnota zůstává - možná naopak v průběhu času narůstá. Podobných není mnoho a proto stojí za to je připomínat, aby se nezapomnělo. Více na www.lukeslater.com.

Seznam skladeb:
 1. Purely
 2. Score One
 3. Origin
 4. Score Two
 5. Are You There?
 6. Score Three (Message from Hulal)
 7. Engine One
 8. Freek Funk
 9. Zebediah
 10. Bless Bless
 11. Filter 2
 12. Time Dancer
 13. Score Four (Black Cloud Over Zin Vortex)
 14. Love
 15. Black Cloud (Epilogue)
 16. Walking The Line
Rok vydání:
 • 1997
Vydavatel:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama