James Ruskin - Into Submission

8. dubna 2009 v 10:19 | Michal Jakubínský |  Hudba
Další veličinou v technu je rovněž britský rodák James Ruskin. Výrazněji na sebe upozornil již v polovině 90. let vydáním alba Point 2, které dodnes zůstává s jeho jménem neodmyslitelně spjato. K dnešní recenzi jsem si ale vybral novější Into Submission z roku 2001. Pro autora je typická valivá základní basová linka, dodávající na hutnosti, podobnou rozjeté vlakové soupravě. Na ní se nalepuje vše další a domníváte-li se, že to nemůže být pestré, mýlíte se. Ne nadarmo je James považován i mimo Británii za mimořádného hudebníka a také DJe.
Mám-li být konkrétní, pak rád doporučím např. skladbu Paranoia, případně Dilemma, zastupující rozjetější podobu alba. Nejsou zde ovšem jen ony, najdete zde i jejich klidné protipóly (In The Shadows, The Next Broadcast). Není umění složit několik dobrých, avšak po pár posleších vzájemně si podobných, skladeb a myslet si, že to k úspěchu CD stačí. Důležité je nabídnout zajímavý celek, poskládaný tak, aby se k němu posluchač rád vracel. Což je přesně tento případ.
Pokud si myslíte, že techno je jen stupidní shluk bicích o značné rychlosti, pak vězte, že mohou existovat výjímky, kterým se bohužel nedostává širší pozornosti, jíž si zaslouží.

Seznam skladeb:

 1. Confession
 2. Set Up
 3. Against Your Will
 4. Paranoia
 5. In The Shadows
 6. Is It Really Me?
 7. Escape Or Die
 8. Dilemma
 9. What Remains
 10. The Next Broadcast
Rok vydání:

 • 2001
Vydavatel:
 • Tresor Records
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Luxury Hoorer Luxury Hoorer | Web | 8. dubna 2009 v 10:27 | Reagovat

Neznám :-) ... nevadí :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama