Laurent Garnier - The man with the red face

12. září 2009 v 13:53 | Michal Jakubínský |  Hudba
Laurent Garnier
patří na elektronické klubové taneční scéně mezi významné postavy. Tento Francouz skládá již od počátku 90. let a se stejným zanícením se věnuje DJingu. Z jeho starší tvorby jsem vybral skladbu The man with the red face, kterou se velmi proslavil. Skoro se dá říct, že pokud vyslovíte jeho jméno, leckomu se vybaví v souvislosti s ním hned napoprvé právě ona.
Autor většinou sázel na elektronické zvuky, avšak zde vybočil a výrazně upřednostnil saxofon, který je jejím dominantním hybatelem. Všechno s ním stojí a padá, aby se vzájemně prolínal s elektronikou jako klubko hadů. Je všude k nepřeslechnutí a pokud náhodou mlčí, stále na něj bude posluchač myslet a tázat se, zda se ještě vrátí.
Nechybí tu ani remixy, obstarané dalšími známými veličinami jako Funk D´Void a mně méně známý Svek. Oba se svého úkolu zhostili zodpovědně a tohle CD nestojí jen na originálu. Ten se dočkal spousty předělávek, jejichž seznam by byl jistě dost dlouhý. Pokud chcete na www.youtube.com jich jistě najdete spousty.

Seznam skladeb:
  1. The man with the red face
  2. The man with the red face (Svek remix)
  3. The man with the red face (Funk D´Void mix)
Rok vydání:
  • 2000
Vydavatel:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama