Nástrahy velkoměsta

19. září 2009 v 11:55 | Michal Jakubínský |  Film
V 80. letech vznikaly v Itálii řady bláznivých komedií v nichž byli ústředními postavami zcela obyčejní jedinci, vedoucí fádní život, kteří se shodou náhod dostali do situace v níž by se jinak nemohli ocitnout - často s atraktivní kráskou po boku. Do tohoto schématu zapadají i Nástrahy velkoměsta, natočené v roce 1984 dvojicí Franco Castellano, Giuseppe Moccia.
Hlavní hrdina Artemio (Renato Pozzetto) je typický venkovan. Žije na vesnici v rodinném domku se svou maminkou, stará se o hospodářství i pole a snaží se odolávat pokusům Maria-Rosy o vztah. V den svých 40. narozenin o nichž se dozvídá od matky, že je má, se rozhodne od základu změnit svůj život a odchází do města. Netuší však, jaké nástrahy na něj ve městě čekají. Včetně Angely, jejímž půvabům zcela propadl. Což vytváří ideální předpoklady pro řadu komických situací, které se na diváka vzápětí začnou postupně sesypávat. Dárcovství krve, budíček na cestu...je toho dost. Nabízí se tu srovnání s jinou dobovou komedií Maléry pana účetního, ale oproti ní je hl. představitel více seriózní a nepůsobí až tak afektovaným dojmem jako p. Fantozzi. Myslím si, že je to dobře, protože se lze s jeho postavou daleko snáze ztotožnit.
P.S. Nakonec Maria Rosa nebyla tak ošklivá, jak se Artemiovi na první pohled zdála. Trocha dezinfekce na uhry, modernější šaty a už byla docela hezká:-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama