Kdo chce zabít Jessii

23. listopadu 2009 v 23:50 | Michal Jakubínský |  Film
Comixy bylo v 60. létech v tehdejším Československu velmi neokoukané téma i když už tehdy začala tato literatura pomalu vystrkovat nesměle růžky. Avšak až zmíněný film jej zpopularizoval v míře dostatečné.
Postarší manželé Beránkovi (Jindřich a Růžena) (Jiří Sovák, Dana Medřická) jsou úspěšní ve svých profesích. On se věnuje v továrně technickým věcem a právě dostal za úkol vymyslet dostatečně silný jeřáb - ona pracuje ve vědeckém ústavu v oblasti výzkumu snů. Jako vzor Jindřichovi poslouží comix v němž je nepřehlédnutelná krásná dívka Jessie
(Olga Schöberová) o níž se mu i zdá. Jeho žena právě v práci učinila významný objev týkající se zjišťování snů a manipulace s nimi a začne žárlit. Zejména poté, co díky vedlejším účinkům vynálezu dojde ke zhmotnění snů jejího muže, které tak vstoupí do lidského světa. Začíná sled nekonečných honiček, bitek všeho druhu, protože společně s Jessie vstupují na scénu záporné postavy Supermana (Juraj Višný)
a Pistolníka (Karel Effa), aby se svět lidí a comixu pak náhle začal navzájem nebezpečně přibližovat. Nebezpečně je myšleno v komediálním duchu s charakteristickými bublinami s textem místo mluveného projevu.
Film už je hodně starý, spousta herců není mezi námi nebo jsou staří, ale obsahu se budete smát i po letech. Hlavně tělesné půvaby Olgy Schöberové tady vynikly. Byla opravdu hodně krásná i smyslná. Bohužel její současný osud už je o poznání smutnější. Ale to je jiná kapitola. Stejně jako obrázky Káji Saudka, který má nyní o nich samostanou výstavu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 24. listopadu 2009 v 11:18 | Reagovat

To je parádní a vtipný film. Jsem rád, že ho tady prezentuješ.

2 Michal Michal | 13. prosince 2009 v 15:37 | Reagovat

[1]: Díky za pochvalu. Taky se mi moc líbí. Připravuji tady pár filmů z 60. let i když nepůjde až tolik o komedie.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama