Petr Litoš - Zpověď nájemného vraha

28. března 2010 v 5:12 | Michal Jakubínský |  Knihy
Nájemný vrah (cizím slovem Hitman) je profese o níž se lze dozvědět především z titulních stram sdělovacích prostředků pro než jde vždy o zajímavé téma, jakmile se někde objeví. Málokdy se však lze setkat s popisem jeho myšlení, odhalením skrytých zákoutí jeho duše, dozvědět se cokoliv více o důvodech proč přijal nabídku zastávat tuto nebezpečnou práci.
Ano, dá se tak hovořit, protože existují lidé pro něž je hlavním zdrojem obživy. Je nebezpečná a délka života často nebývá příliš dlouhá, odvíjející se od zkušeností, nepostrádající i trochu oné pověstné špetky štěstí, aby se z vraha nestala oběť.
Spisovatel Petr Litoš se pokusil formou povídek nahlédnout do fiktivní postavy podobného člověka, jehož pole působnosti umístil do ČR. Teritoriem je převážně hlavní město, ale občas vyráží taktéž mimo, včetně zahraničí. Jak autor v předmluvě zdůrazňuje, pohybuje se ve fantazii občas na hraně reality a soukromě mu dávám plně za pravdu, protože některé příběhy by se asi v reálu odehrávaly poněkud obtížně - zvláště s přihlédnutím k frekvenci Hitmanových zakázek, kdy by jeho odhalení byla otázka maximálně několika měsíců. Přeci jen naše země není tak veliká, aby se v ní dalo dlouhodobě nepozorovaně provozovat podobné řemeslo.
Ale z hlediska nápadů, jak zabiják postupoval při provádění zakázek klientů, je to zajímavá četba. Což platí i o prokreslenosti jeho duševních pohnutek.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama