Březen 2012

Hed Kandi - Beach House 04.05

11. března 2012 v 9:35 Hudba
Uběhlo pár týdnů a já tehdy slíbil, že napíšu další článek o podobém stylu muziky jako předchozí. Je tady Usmívající se Série Beach House je už skutečnou legendou, vycházející s železnou pravidelností vždy jednou ročně, aby shrnula zásadní počiny v dané oblasti. I rok 2005 nevybočil z řady.
K této kompilaci jsem se dostal už tehdy, ale zrovna jsem měl období kdy jsem dával přednost o něco svižnějšímu tempu, takže jsem jí vypustil z hlavy, abych se k ní po mnoha letech vrátil a uvbědomil si, že mi něco podobného chybí. Říkám si, zda to nebude věkem. Stává se ze mne o něco klidnější, vyrovnanější člověk a tohle je přesně to samé. První díl kompilace je hodně uvolněný (poslechový) co naladí na patřičnou vlnu a připraví na druhou část, která už je taneční. Sice asi ne na klasickou párty, kde návštěvníci protancují naplno celou noc, ale někde na druhém pódiu nejste bez šancí. Můžete jak tančit, tak poslouchat, protože tohle nabídne obojí - tanec i duši. Zpívané věci s lehce či více latino vlivy na moderním klubovém základu - jako např. od Peyton
Existuje však skladbička, která se trochu vymyká. Je překvapivě dlouhá (cca 11 minut), ale je více než zajímavá. Jde o projekt Kuppercoco, tvořený dvojicí Eric Kupper, Chris Coco. První jméno je na scéně známé o druhém jsem doposud neslyšel. Každopádně jsem byl zvědavý na výsledek - a zklamán nebyl. Nádherná odpočinková věc s kytarou, nazvaná Undone, postupně budující atmosféru co nechce posluchače "pustit". Doslova Vás do sebe vtáhne.

Rok vydání:
  • 2005
Vydavatel: